image image image image
عصب کشی

کانالهای ریشه،مسیر های بسیار باریکی هستند که از بالای یک دندان منشعب شده بطور عمودی در ریشه ها پایین  آمده و تا نوک ریشه ها امتداد دارند.

هر دندان بین یک تا چهار کانال ریشه میتواند داشته باشد. برخی از مشکلات دندانی مثل پوسیدگیهای عمیق میتوانند مغز دندان و این کانالها را آلوده و عفونی کنند که پیامد آن حساسیت،درد و ایجاد  آبسه است.درمان ریشه دندان یک راه درمانی متداول است که شامل خارج کردن مواد عفونی شده مغز و کانالهای ریشه و تمیز کردن این نواحی و پر کردن آنهاست.
سفيدكردن دندان‌ها  شاید شما از بد رنگی دندان هایتان ناراضی باشید یا حتی مایل باشید برای داشتن یك چهره زیباتر، دندان های سفیدتری داشته باشید. معمولا رنگ دندان های هر فرد با رنگ پوست او هماهنگی دارد. اگر به چهره یك سیاهپوست نگاه كنید، امكان دارد دندان های او خیلی سفید به نظر شما بیاید ولی حقیقت این است كه زمینه تیره و سیاه پوست او ایجاد خطای دید می كند و موجب می شود دندان هایش سفیدتر به نظر بیاید.
رنگ زرد دندان خبر می دهد از...
کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی از سال 1374 ( بیش از 15 سال ) سابقه ) فعالیت خود را در همین مکان فعلی آغاز نموده و روز به روز با گسترش کمی و کیفی به فعالیت خود ادامه داده است .
خدمات ما  بهترین نماینده شوراها کسی است که درد مردم را بداند ، با مردم همدل و صمیمی باشد ، از فساد دور باشد و دنبال اشرافیگری خود نباشد.
همه دندانهای خود را از دست داده ام اما میخواهم راحت غذا بخورم ... PDF چاپ نامه الکترونیک

همه دندانهای خود را از دست داده ام اما میخواهم راحت غذا بخورم ... در کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی سعی شده است با توجه به سابقه طولانی و اعتمادی که در طول سالیان متمادی مراجعین عزیز به ما داشته اند ، از دندانپزشکان مجرب و توانمندی همکاری به عمل آورده شود. هم چنین بر آن شدیم تا مقالات سودمند و مفیدی رادر زمینه بهداشت دهان و دندان از طریق همین وب سایت ارائه دهیم. 

همه دندانهای خود را از دست داده ام اما میخواهم راحت غذا بخورم ...

پس از آنکه بیمار تمامی دندانهای خود را ازدست می دهد ، بطور تقریبی 4/0 میلیمتر در سال از ارتفاع استخوان آلوئول (فک ) او کاسته می شود .از دست دادن استخوان درناحیه قدامی فک پایین 4 برابر فک بالا دیده شده است .همانطور که استخوان تحلیل می رود کیفیت و کمیت بافت نرم ( لثه ) نیز تغییر می کند.
عدم انتقال  استرس مکانیکی در داخل استخوان ( به علت از دست دادن دندانها ) ، فشار ناحیه ای که بوسیله دست دندان به لثه ( مخاط ) وارد می آید و عدم تغذیه مناسب این تحلیل را تشدید می نماید.
روش های درمان
دست دندان (پروتز کامل )
با روش معمول می توان سعی نمود که دست دندان متحرک ساخت تا ثبات و گیر مناسب داشته باشد اما نمی توان تحلیل استخوان و لثه را کم یا متوقف نمود.بر اثر گذشت زمان ارتفاع استخوان آنقدر تحلیل می رود که دست دندان با روشهای معمولی نمی تواند در دهان ثابت بماند که خود عدم ثبات دست دندان تحلیل استخوان و لثه را تشدید می نماید.این نکته بخصوص در فک پایین شدیدتر است.
جراحی :
با روش های مختلف جراحی بر بافت نرم (مخاط ) و استخوان می توان تا حدی مشکل ثبات دست دندان را برطرف نمود.اما علت آن هنوز وجود دارد و این نوع جراحی ها فقط در بعضی موارد کلینیکی مشکل بیمار را حل می نماید.
ایمپلنت :
پروتز متصل به ایمپلنت
ایمپلنت یک ریشه فلزی از جنس تیتانیوم می باشد که توانایی دارد کاملا به استخوان متصل شود.
به علت انتقال فشار مضغی توسط ایمپلنت به داخل استخوان ، نه فقط تغذیه بیمار نیز بهبود می یابد بلکه تحلیل استخوان و لثه عملا متوقف می شود.
در فک پاییین با کاشتن 6 ایمپلنت می توان دست دندان را فراموش نمود و یک پل ثابت به استحکام دندانهای طبیعی به آن متصل کرد. روش دیگر ، با کاشتن 2 یا 4 ایمپلنت در فک پایین می توان گیر مکانیک بسیار مناسبی برای دست دندان متحرک بوجود آورد. بطوریکه بیمار می تواند بدون نگرانی هر نوع غذایی را میل نماید و از همه مهمتر تحلیل لثه و استخوان متوقف می شود.
گاهی اوقات دیده شده که استخوان فک پایین آنقدر تحلیل می رود که به قطر یک مداد می رسد. در مواردی که تحلیل استخوان شدید می باشد ارتفاع و یا عرض استخوان را زیاد نمود.
اما صبر کردن تا این مقطع ، درمان ساده را پیچیده می کند که نه فقط هزینه آن بیشتر می شود بلکه ناخوشایندتر برای بیمار و ایمپلینتولوژیست خواهد بود.
با بکارگیری سیستم ایمپلنت ایرانی نیساستان و در صورت داشتن شرایط مناسب ، می توان دریک جلسه ایمپلنت ها را کاشت و بدون قالبگیری اوردنچر نهایی (پروتز متحرک متصل به ایمپلنت ) به بیمار تحویل داد.
در حال حاضر این تنها سیستم ایمپلنت است که کاشت ایمپلنت و تحویل اوردنچر نهایی به بیمار دریک جلسه انجام می پذیرد . بدین ترتیب هر نوع غذایی را بدون نگرانی می توان میل نمود. دیگر لازم نیست که شبها آنرا از دهان خارج نمود و لبه آکریلی دیگر وجود ندارد تا موجبات ناراحتی لثه بیمار را فراهم آورد.
معمولا مراحل درمان در سیستمهای دیگر بدین ترتیب می باشد :
1. کاشت ایمپلنت و صبر کردن جهت اتصال آن به استخوان تقریبا 3 الی 6 ماه نیاز می باشد. در این مرحله ایمپلنت ها مشاهده نمی شوند.
2. مرحله جوانه زدن که با یک مرحله جراحی کوچک دیگر ایمپلنت ها قابل رویت می شود. معمولا 2 ماه دیگر نیاز به صبر کردن جهت شروع قالبگیری می باشد.
3. قالب گیری جهت ساخت روکش
اما سیستم ایمپلنت  نیساستان یکی از چند سیستم نادر دنیا می باشد که می توان بلافاصله پس از کاشتن ایمپلنت ( حتی قبل از بخیه زدن ) روکش های موقت ثابت را روی ایمپلنتها چسباند .بدین ترتیب در طی درمان بیمار حتی یکروز ، بدون دندان نخواهد بود.

برچسب ها : اثرات فلوراید بر سلامتی دندان ها،  نخستین معاینه دندانپزشکی کودکان ، بهداشت دهان و دندان کودکان ،  روش های مراقبت از دندان ، دندانپزشکی ، مقالات دندانپزشکی ، پروتز دندان، پروتز متحرک، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، مراقبت از دندان مصنوعی، دندان مصنوعی، پروتز دندان، پروتز متحرک، شیوه ی صحیح نگهداری دندان مصنوعی، آموزش و مراقبت از دندان ، ترمیمی زیبایی  ، جراحی لثه ، ایمپلنت ، ارتودنسی ، معالجه ریشه دندان یا راندو ، اطفال و جراحی فک و صورت  ، دهان، دندان، فک و صورت  دارو، درمان، تغذیه، مواد ، بیماری، ناهنجاری، بهداشت دهان ، بهترین زمان ارتودنسی ، بهترین زمان برای آغاز کردن مسواک در کودکان ، سرطان های دهان، تاثیر نوشابه های گازدار و تنقلات حاوی شکر در  پوسیدگی دندان ها ،دستورالعمل های لازم بعد از عصب کشی دندان ها

 

مقالات دندانپزشکی


با ما تماس بگیرید !

آدرس : کرج - خیابان طالقانی جنوبی - نبش کوچه شهید غفوریان - کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی
ساعات کار : 8 صبح الی 10 شب
تلفن:   2702276 - 0261
فکس : 2701530 - 0261
info@baghestaniclinic.ir