image image image image
عصب کشی

کانالهای ریشه،مسیر های بسیار باریکی هستند که از بالای یک دندان منشعب شده بطور عمودی در ریشه ها پایین  آمده و تا نوک ریشه ها امتداد دارند.

هر دندان بین یک تا چهار کانال ریشه میتواند داشته باشد. برخی از مشکلات دندانی مثل پوسیدگیهای عمیق میتوانند مغز دندان و این کانالها را آلوده و عفونی کنند که پیامد آن حساسیت،درد و ایجاد  آبسه است.درمان ریشه دندان یک راه درمانی متداول است که شامل خارج کردن مواد عفونی شده مغز و کانالهای ریشه و تمیز کردن این نواحی و پر کردن آنهاست.
سفيدكردن دندان‌ها  شاید شما از بد رنگی دندان هایتان ناراضی باشید یا حتی مایل باشید برای داشتن یك چهره زیباتر، دندان های سفیدتری داشته باشید. معمولا رنگ دندان های هر فرد با رنگ پوست او هماهنگی دارد. اگر به چهره یك سیاهپوست نگاه كنید، امكان دارد دندان های او خیلی سفید به نظر شما بیاید ولی حقیقت این است كه زمینه تیره و سیاه پوست او ایجاد خطای دید می كند و موجب می شود دندان هایش سفیدتر به نظر بیاید.
رنگ زرد دندان خبر می دهد از...
کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی از سال 1374 ( بیش از 15 سال ) سابقه ) فعالیت خود را در همین مکان فعلی آغاز نموده و روز به روز با گسترش کمی و کیفی به فعالیت خود ادامه داده است .
خدمات ما  بهترین نماینده شوراها کسی است که درد مردم را بداند ، با مردم همدل و صمیمی باشد ، از فساد دور باشد و دنبال اشرافیگری خود نباشد.
بهداشت دهان و دندان کودکان PDF چاپ نامه الکترونیک

بهداشت دهان و دندان کودکان در کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی سعی شده است با توجه به سابقه طولانی و اعتمادی که در طول سالیان متمادی مراجعین عزیز به ما داشته اند ، از دندانپزشکان مجرب و توانمندی همکاری به عمل آورده شود. هم چنین بر آن شدیم تا مقالات سودمند و مفیدی رادر زمینه بهداشت دهان و دندان از طریق همین وب سایت ارائه دهیم. 

بهداشت دهان و دندان کودکان

پلاک میکروبی که لایه ای چسبنده متشکل از مواد غذایی و میکروب است ، می تواند سبب پوسیدگی های دندانی و بیماری های لثه شود. بنابراین برای پیشگیری از این مشکلات کنترل پلاک میکروبی الزامی است .پذیرفته شده ترین روش کنترل پلاک ، برداشت مکانیکی با کاربرد منظم و صحیح مسواک و نخ دندان است.
پاک کردن دندانهای کودکان کم سن و سال وظیفه والدین آنها است.پاک کردن دندانهای کودکان کم سن و سال وظیفه والدین آنها است. با وجود اینکه کودک را به مسواک زدن تشویق می کنید حتما تا حدود 7- 6 سالگی باید به وی کمک کرده ، دندانهای او را به آرامی و با حوصله مسواک کنید.
• مسواک
با رویش اولین دندان شیری ، دندان و بافتهای اطراف را با گاز مرطوب یا مسواک نرم کوچک تمیز کنید.پس از دو سالگی از خمیر دندان فلوراید دار به میزان بسیاراندک استفاده نمایید.
مسواک زدن باید حداقل روزی دوبار (صبح و شب بویژه قبل از خواب ) انجام گیرد.مدت زمان لازم برای هر وعده مسواک زدن بطور متوسط 4 – 3 دقیقه می باشد.
نوع مسواک پیشنهادی برای هر بیمار بستگی به تشخیص دندانپزشک دارد.بهترین نوع برای کودکان مسواک های با دسته ضخیم و سر کوچک و موهای مصنوعی با انتهای گرد از نوع نرم است.
روش مناسب مسواک زدن نیز بستگی به نظر دندانپزشک دارد که با توجه به سن و وضعیت دندانی کودک پیشنهاد می گردد.

• نخ دندان
سطوح بین دندانی ، دور از دسترس موهای مسواک هستند.برای تمیز کردن این سطوح باید از نخ دندان ، پس از سه سالگی استفاده شود.بهتر است در انتخاب نوع نخ دندان ، برای سادگی کاربرد از نوع  بدون موم فلوراید دار استفاده شود.

روش کاربرد صحیح نخ دندان
1. حدود 35 سانتیمتر نخ دندان را جدا کرده ، دو انتهای آنرا دور انگشت وسط بپیچید و با انگشت اشاره و شست حدود 5 سانتیمتر آنرا نگهدارید.
2. نخ را به آرامی مانند ازه کردن چوب ، از بین دو دندان عبور دهید و بدون آسیب به بافت آنرا تا لبه لثه ، پایین ببرید.
3. با ایجاد انحنا در نخ ، آنرا محکم به سطح دندان بچسبانید و چند بار نخ را از طوق دندان به سمت سطح جونده حرکت دهید.
4. با استفاده از قسمتهای تمیز نخ ، مراحل بالا را در مورد همه سطوح دندانی و حتی سطح پشتی آخرین دندان تکرار کنید.

برچسب ها : اثرات فلوراید بر سلامتی دندان ها،  نخستین معاینه دندانپزشکی کودکان ، بهداشت دهان و دندان کودکان ،  روش های مراقبت از دندان ، دندانپزشکی ، مقالات دندانپزشکی ، پروتز دندان، پروتز متحرک، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، مراقبت از دندان مصنوعی، دندان مصنوعی، پروتز دندان، پروتز متحرک، شیوه ی صحیح نگهداری دندان مصنوعی، آموزش و مراقبت از دندان ، ترمیمی زیبایی  ، جراحی لثه ، ایمپلنت ، ارتودنسی ، معالجه ریشه دندان یا راندو ، اطفال و جراحی فک و صورت  ، دهان، دندان، فک و صورت  دارو، درمان، تغذیه، مواد ، بیماری، ناهنجاری، بهداشت دهان ، بهترین زمان ارتودنسی ، بهترین زمان برای آغاز کردن مسواک در کودکان ، سرطان های دهان، تاثیر نوشابه های گازدار و تنقلات حاوی شکر در  پوسیدگی دندان ها ،دستورالعمل های لازم بعد از عصب کشی دندان ها

 

مقالات دندانپزشکی


با ما تماس بگیرید !

آدرس : کرج - خیابان طالقانی جنوبی - نبش کوچه شهید غفوریان - کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی
ساعات کار : 8 صبح الی 10 شب
تلفن:   2702276 - 0261
فکس : 2701530 - 0261
info@baghestaniclinic.ir