image image image image
عصب کشی

کانالهای ریشه،مسیر های بسیار باریکی هستند که از بالای یک دندان منشعب شده بطور عمودی در ریشه ها پایین  آمده و تا نوک ریشه ها امتداد دارند.

هر دندان بین یک تا چهار کانال ریشه میتواند داشته باشد. برخی از مشکلات دندانی مثل پوسیدگیهای عمیق میتوانند مغز دندان و این کانالها را آلوده و عفونی کنند که پیامد آن حساسیت،درد و ایجاد  آبسه است.درمان ریشه دندان یک راه درمانی متداول است که شامل خارج کردن مواد عفونی شده مغز و کانالهای ریشه و تمیز کردن این نواحی و پر کردن آنهاست.
سفيدكردن دندان‌ها  شاید شما از بد رنگی دندان هایتان ناراضی باشید یا حتی مایل باشید برای داشتن یك چهره زیباتر، دندان های سفیدتری داشته باشید. معمولا رنگ دندان های هر فرد با رنگ پوست او هماهنگی دارد. اگر به چهره یك سیاهپوست نگاه كنید، امكان دارد دندان های او خیلی سفید به نظر شما بیاید ولی حقیقت این است كه زمینه تیره و سیاه پوست او ایجاد خطای دید می كند و موجب می شود دندان هایش سفیدتر به نظر بیاید.
رنگ زرد دندان خبر می دهد از...
کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی از سال 1374 ( بیش از 15 سال ) سابقه ) فعالیت خود را در همین مکان فعلی آغاز نموده و روز به روز با گسترش کمی و کیفی به فعالیت خود ادامه داده است .
خدمات ما  بهترین نماینده شوراها کسی است که درد مردم را بداند ، با مردم همدل و صمیمی باشد ، از فساد دور باشد و دنبال اشرافیگری خود نباشد.
جرم گیری دندانها خوب یا بد PDF چاپ نامه الکترونیک

جرم گیری دندانها خوب یا بد در کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی سعی شده است با توجه به سابقه طولانی و اعتمادی که در طول سالیان متمادی مراجعین عزیز به ما داشته اند ، از دندانپزشکان مجرب و توانمندی همکاری به عمل آورده شود. هم چنین بر آن شدیم تا مقالات سودمند و مفیدی رادر زمینه بهداشت دهان و دندان از طریق همین وب سایت ارائه دهیم. 

 جرم گیری دندانها خوب یا بد

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که تا به حال از خود پرسیده اید و یا از افراد دیگر شنیده باشید که جرم گیری خوب است یا بد.آیا به مینای دندان آسیب نمی رساند.آیا دندانها حساس نمی شوند و یا سوالهایی از این قبیل.
مراجعه کننده ای گله مند بود که بعد از اولین جرم گیری حالا دندانهایم هرسال یا هر دوسال نیاز به جرم گیری دارددر حالی که قبل از اولین جرم گیری مثلا در سن 35 سالگی نیاز به جرم گیری نداشت ویا فرد دیگری عنوان می کرد بعد از جرم گیری دندانهایم لق شده است .کسانی را دیده ام که با جرم زیاد برای برای ترمیم دندانها مراجعه نموده اند و وقتی پیشنهاد جرم گیری داده سده است با اکراه از قبول انجام آن خودداری نموده اند در عوض افراد بسیار مشتاق به انجام جرم گیری هستند و از نتایج آن نیز رضایت داشته اند.
واقعیت چیست ؟ و به هر حال چه باید کرد؟
همیشه کم دانستن بدتر از ندانستن است .
هر کدام از گفته ها ویا تجربه افراد بخشی از واقعیت است ولی تمام آن نیست واقعیت کامل آنجاست که همه ی این تجربه ها و شنیده ها با هم نتیجه گیری شود.مشکل اصلی برای درصد کمی وجود دارد که بهداشت ضعیفی داشته اند و مثلا تا سن 35  سالگی توجه خاصی به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان نداشته اند و دندان پر از جرم شده است.
اینان در مراجعه به دندانپزشکی با پیشنهاد دکتر جرم گیری می کنند.
جرم های سنگینی که هر کدام گاهی به اندازه یک دندان است برداشته شده و روی دندان ها و لابلای آنها از جرم خالی می شود.و بیمار تا چند روز احساس حساس بودن دندانها را دارد و یا گاهی دندانهایشان به علت جرم زیاد لق بوده اند اما جرم های سنگین دندانها را به هم متصل کرده است.
پس به این نتیجه می رسیم که مشکل وجود داشته است و ما از وجود آن بی خبریم دقیقا مانند جواب آزمایشی که ما از آن بی اطلاع بوده ایم.فرد بعد از جرم گیری توجه بیشتری به دندانها می کند و از وجود جرم ها مطلع می شود.حال پس از دو سال که مجددا جرم می گیرد ، با دقت بیشتری دندان ها و جرم ها را می بیند. (حتی جرم های کم را ) و چون  به این امر توجه بیشتری نسبت به قبل از اولین جرم گیری کرده است با خود فکر می کند که جرم گیری اول باعث شده است مرتب دندانهایش جرم گیری بخواهد.
درصد کمی هم به واقع به خاطر بی توجهی ما دندانپزشکان در دقت کاری است و گاهی با عجله و بدون ملاحضه جرم گیری می کنیم و به مینای دندان آسیب می رسانیم و یا کسانی که متاسفانه هنوز هم به افراد غیر مجار مراجعه می کنند و نه تنها بهبود نمی یابند ، گاهی یک بیماری شدیدتر مانند هپاتیت و غیره هم از این مراکز به سوغات می برند.
پس نتیجه آنکه جرم گیری اگر لازم باشد و درست انجام شود برای پیشگیری از بیماری های شدیدتر لثه و گاهی کشیدن دندان ها ضروری است . پس تا وقت باقیست برای یک معاینه اولیه هم شده به دندانپزشک خصوصا برای این قسمت از بدن که حداقل 3 نقش بسیار مهم مانند جویدن  ، صحبت کردن و زیبایی را دارد .

برچسب ها : اثرات فلوراید بر سلامتی دندان ها،  نخستین معاینه دندانپزشکی کودکان ، جرم گیری دندانها ، خوب یا بد ،  روش های مراقبت از دندان ، دندانپزشکی ، مقالات دندانپزشکی ، پروتز دندان، پروتز متحرک، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، مراقبت از دندان مصنوعی، دندان مصنوعی، پروتز دندان، پروتز متحرک، شیوه ی صحیح نگهداری دندان مصنوعی، آموزش و مراقبت از دندان ، ترمیمی زیبایی  ، جراحی لثه ، ایمپلنت ، ارتودنسی ، معالجه ریشه دندان یا راندو ، اطفال و جراحی فک و صورت  ، دهان، دندان، فک و صورت  دارو، درمان، تغذیه، مواد ، بیماری، ناهنجاری، بهداشت دهان ، بهترین زمان ارتودنسی ، بهترین زمان برای آغاز کردن مسواک در کودکان ، سرطان های دهان، تاثیر نوشابه های گازدار و تنقلات حاوی شکر در  پوسیدگی دندان ها ،دستورالعمل های لازم بعد از عصب کشی دندان ها

 

مقالات دندانپزشکی


با ما تماس بگیرید !

آدرس : کرج - خیابان طالقانی جنوبی - نبش کوچه شهید غفوریان - کلینیک دندانپزشکی دکتر باغستانی
ساعات کار : 8 صبح الی 10 شب
تلفن:   2702276 - 0261
فکس : 2701530 - 0261
info@baghestaniclinic.ir